Avtor: 12.08.2024 ob 19:13

V požaru na Ljubgojni velika gmotna škoda

Okoli 11:30 je na Ljubgojni izbruhnil požar v delavnici, ki se je hitro razširil na sosednjo delavnico in delno tudi na bližnji gozd. Zaradi visoke temperature so bile ogrožene tudi bližnje stanovanjske hiše, a so gasilci uspeli preprečiti širjenje ognja nanje.

Požar so začeli gasiti gasilci iz vseh petih gasilskih društev Gasilske zveze Horjul, ki so zaradi obsežnosti požara na pomoč poklicali še deset gasilskih društev iz naše gasilske zveze, nekaj društev iz Gasilske zveze Vrhnika in Gasilsko brigado Ljubljana. Glavna naloga gasilcev iz naše gasilske zveze je bila pomoč pri gašenju notranjega požara z uporabo izoliranih dihalnih aparatov. Že na začetku intervencije so bila nekatera gasilska vozila poslana nazaj v gasilske domove, da bi zagotovili požarno varnost v domačem okolišu.

Na objektih je nastala velika gmotna škoda, pri začetnem gašenju pa se je poškodoval tudi krajan.

Prispevek na RTV SLO