Avtor: 25.05.2024 ob 13:31

Bogatejši za 48 novih operativnih gasilcev

Od začetka januarja je na Dobrovi v organizaciji Gasilske zveze Dolomiti potekal tečaj za operativnega gasilca. Vse obveznosti in zaključni izpit je uspešno opravilo 48 tečajnikov iz 8 društev.

Zaključenim predavanjem je sledilo pisno preverjanje znanja iz teorije in prakse. Nato so nadaljevali z obveznimi praktičnimi vajami v okviru programa tečaja. Pri praktičnih vajah so bili zelo zavzeti, niti mraz ali sneg jih nista zaustavila. Udeleženci in udeleženke tečaja so bili zelo zainteresirani, željni pridobivanja znanja, ki jim bo koristilo pri njihovem operativnem delu v matičnem društvu. Njihova želja po znanju se je odrazila tudi na uspešnem zaključnem izpitu v četrtek, 23. maja, in v petek, 24. maja. Oba zaključna izpita sta potekala ob prisotnosti ocenjevalne komisije, ki jo je določila Gasilska zveza Slovenije.