Na letošnjem občinskem orientacijskem teku, ki bo potekal v soboto, 24. maja, se bo za čas teka uporabljalo elektronsko merjenja časa s sistemom Sportident. Ker je tovrstno merjenje časa novost, podajamo nekaj ključnih in pomembnih informacij za nemoteno izvedbo tekmovanja:
– en član ekipe ves čas teče s čipom, ki si ga namesti na enega izmed prstov. Čip ekipa dobi na štartu in z njim tudi sproži čas teka.
– ekipe morajo obiskati kontrolne liste po vrstnem redu (1, 2, 3, 4, 5, …), saj bodo imele le tako zabeležen čas teka in s tem uvrstitev. Če tega ekipa ne stori, je diskvalificirana.
– na vsaki kontrolni točki se bo ekipa lahko čipirala šele takrat, ko bodo prisotni vsi trije člani ekipe.
– na vsaki kontrolni točki se bo potrebno čipirati 2x (ob prihodu ekipe na kontrolno točko in pred pričetkom vaje). Mrtvi čas je torej zajet v čas med dvokratnim čipiranjem. V kolikor je kontrolna točka prosta, ekipa najprej opravi dvokratno čipiranje in nato pristopi k izvedbi vaje (mrtvega časa v tem primeru ni). V čas teka se torej šteje tudi priprava orodja!
– če ekipa izgubi čip, je diskvalificirana, društvo pa bo moralo povrniti stroške čipa
Video posnetki uporabe sistema Sportident
Kako deluje sistem Sportident
V spodnjem videu je prikazano delovanje sistema Sportident, na orientacijskem tekmovanju bo le ta razlika, da se bo na vsaki kontrolni točki potrebno čipirati 2x.
Sistem Sportident v praksi