Avtor: 21.06.2024 ob 23:26

VIDEO: Prejeli smo bronasti znak občine

V sklopu proslave ob občinskem prazniku so bila v petek, 21. junija, podeljena tudi občinska priznanja. Za pomembne dosežke v preteklem letu za intervencijo in pomoč pri odpravi škode po poplavah smo Gasilska zveza Dolomiti in vsa društva v gasilski zvezi prejeli bronasti znak občine. Predlog so podali župan občine Dobrova – Polhov Gradec Jure Dolinar, podžupanja občine Ana Oblak ter predsedniki krajevnih skupnosti Črni vrh, Šentjošt, Polhov Gradec in Dobrova, občinski svet pa ga je potrdil. Priznanje sta v imenu Gasilske zveze Dolomiti prevzela predsednik Franci Zibelnik in poveljnik Andrej Slovša.

Prejem bronastega znaka občine so obrazložili z naslednjimi besedami: ”

V času ob in po katastrofalnih avgustovskih poplav leta 2023 so nagrajenci izkazali izjemno privrženost in nesebičnost do sokrajanov ter tudi širše, saj so se nemudoma odzvali na vse klice na pomoč in kasneje na pomoč pri intervencijskih delih. Skrbeli so, da so prišli v stik s slehernim občanom na nedostopnih krajih. Tudi v dnevih, ki so sledili so izvedli marsikatero nalogo, ki je pripomogla, da se je življenje v času največje ujem, ki je prizadela Slovenijo, tudi v naši občini počasi vrnilo v stare tirnice. Skupaj je bilo v tem obdobju vloženih več kot 4860 ur prostovoljnega dela. Zavedamo se, da so članice in člani vseh prostovoljnih društev vse skozi v pripravljenosti, kar pomeni, da občani v še tako izrednih situacijah, vedno vemo na koga se lahko zanesemo. Bronasti grb občine pomeni zahvala za vse opravljeno delo in spodbuda za naprej. Drage gasilke in dragi gasilci, hvala vam.